Preventivne mjere na vodotocima: Uređen dio obala Zujevine, čisti se i korito Večerice

Općina Ilidža konstantno sprovodi aktivnosti na uređivanju korita vodotoka na području općine Ilidža.

Na dijelu toka rijeke Zujevine, u Mjesnoj zajednici Blažuj, utvrđena je lijeva obala u dužini 40 metara.

Nakon što su ovi radovi uspješno okončani, desna obala uređena je slaganjem kamenog trapeznog presjeka.

- Poučeni iskustvom iz 2021. godine i poplavama koje su pogodile našu lokalnu zajednicu, nastojimo djelovati preventivno, pogotovo na kritičnim mjestima - naglasio je načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur.

Skoro istovremeno radnici i mehanizacija Javnog preduzeća Ilidža radili su na čišćenju korita rijeke Večerice.