Nastavljeni radovi na glavnom kanalizacionom kolektoru za Rakovicu

Nastavljeni su radovi na glavnom kanalizacionom kolektoru za Rakovicu, jednom od najvažnijih infrastrukturnih projekata Općine Ilidža kada je riječ vodovodu i kanalizaciji.

Nakon što je izvršeno spajanje na prethodnu dionicu kolektora završeno je bušenje i polaganje cijevi ispod Rakovičke ceste, a radovi se odvijaju prema predviđenoj dinamici.

- Vrijednost radova na ovoj dionici glavnog kolektora iznosi blizu 700.000 KM, a po završetku izgradnje stvorit će se preduvjeti za priključenje objekata koji su u neposrednoj blizini kolektora, kao i izgradnju sekundarne kanalizacione mreže za dijelove mjesnih zajednica Blažuj i Rakovica - kazao je načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur.

Radovi na prvoj fazi izgradnje kanalizacionog kolektora uspješno su okončani krajem 2022. godine, i to prije isteka predviđenog roka.