Ilidža dobila novu kružnu raskrsnicu, krasi je grb Bosne i Hercegovine

Završena je izgradnja još jednog kružnog toka na području općine Ilidža, tačnije na mjestu nekadašnje semaforizirane raskrsnice saobraćajnice M17 te ulica Lužansko polje i Četvrte viteške brigade.

Ovaj uspješno realizovan projekt iz oblasti saobraćajne infrastrukture izuzetno je važan za općinu Ilidža, a načelnik Nermin Muzur objasnio je zašto.

- Očekujemo da kružna raskrsnica unaprijedi saobraćaj u ovom dijelu naše lokalne zajednice, kao i da prvenstveno smanji gužve koje su bile redovna pojava na ovom lokalitetu - naglasio je Muzur, te dodao:

- Zahvaljujemo se našim partnerima u ovom projektu Cestama FBiH, Ministarstvu saobraćaja Kantona Sarajevo i Direkciji za puteve Kantona Sarajevo bez čije podrške bi bilo mnogo teže završiti ovaj projekt.

Nova kružna raskrsnica dobila novu modernu rasvjetu, urađene su nove pješačke staze, a središnji dio ukrašen je grbom Bosne i Hercegovine.