Uspješno testirana ulična rasvjeta na novom kružnom toku ulica M-17, IV Viteške motorizovane brigade i Lužansko polje

Radovi na izgradnji kružne raskrsnice na mjestu gdje se M-17 križa s ulicama IV Viteške motorizovane brigade i Lužansko polje napreduju unaprijed predviđenim planom i ušli su u završnu fazu.

Kružni tok koji će definitivno rasteretiti centar Ilidže i smanjiti saobraćajne gužve već je poprimio budući izgled.

Nova ulična rasvjeta uspješno je testirana. U narednim danima uslijedit će i asfaltiranje pješačkih staza, a potom će kružni tok dobiti i asfaltnu podlogu, što bi trebalo označiti i kraj radova na ovom, za Općinu Ilidža, jako važnom saobraćajnom projektu koji će zasigurno promijeniti ulazak u centralni dio Ilidže.

Kružni tok kojim će biti zamijenjena semaforizirana raskrsnica je ukupno četvrti koji je izgrađen u posljednje nešto više od tri godine na području općine Ilidža.