Održana Hitna sjednica Štaba civilne zaštite Općine Ilidža: Usvojena Naredba Štaba civilne zaštite KS

Na Hitnoj telefonskoj sjednici Štaba civilne zaštite Općine Ilidža održanoj večeras u 20.30 sati, na osnovu Naredbe Štaba civilne zaštite Kantona Sarajevo, Štab civilne zaštite Općine Ilidža donio je sljedeću Naredbu:

1. Angažuje se Služba za zaštitu i spašavanje za sanaciju i čišćenje terena formiranu u JP Ilidža, da se sa bagerom-skip i ljudstvom uputi na područje zahvaćeno poplavama u Općini Kreševo, dana 06.10.2024.godine u 7.30 sati.
  2. Za realizaciju ove Naredbe zadužuje se Služba za zaštitu i spašavanje za sanaciju i čišćenje terena formiranu u JP Ilidža te obavezuje da svaki dan po angažovanju dostavi izvještaj o provedenim aktivnostima do 17 sati.
  3. Naredba stupa na snagu danom donošenja.

Općina Ilidža će u skladu sa mogućnostima, raspoloživim materijalno-tehničkim sredstvima i u koordinaciji sa višim nivoima vlasti, nastaviti pružati podršku u pogođenim područjima.