OBRAZAC REALIZACIJE UGOVORA/OKVIRNOG SPORAZUMA OPĆINA ILIDŽA JN 49/16 Izgradnja pješačke staze u ulici Osik

1.

Opis i Oznaka po JRJN

45233161-5 Građevinski radovi na pješačkim stazama

2.

Vrsta postupka i broj obavještenja o dodjeli ugovora sa Portala javnih nabavki

Otvoreni postupak

888-1-3-101-3-55/16

3.

Podaci o dobavljaču/

dobavljačima u okvirnom sporazumu  (Naziv, ID broj, mjesto)

BOSMAN  d.o.o., ul. Rakovička cesta br. 18, Ilidža,

IDbroj4200329520009

4.

Osnovni elementi ugovora/okvirnog sporazuma (Vrijednost, period trajanja/rok izvršenja, rok plaćanja, garantni period,...)

Vrijednost ugovora sa PDV-om 139.327,05 KM

Rok izvršenja 90 (devedeset) dana.

Plaćanje nakon završetka radova

Garantni rok 2 (dvije) godine

5.

Opis izmjene osnovnih elemenata ugovora i datum izmjene

6.

Ostatak vrijednosti ugovora nakon učinjene izmjene/ostatak vrijednosti okvirnog sporazuma

7.

Datum zaključenja ugovora/

okvirnog sporazuma

16.06.2016.godine

8.

Datum potpune  realizacije ugovora/

okvirnog sporazuma i ukupna utrošena vrijednost

9.

Napomena (obrazloženje

I

Ponuda ponuđača „BOSMAN“ doo, ul. Rakovička cesta br. 18, Ilidža, proglašava se najpovoljnijom, za JN 49/16 “Izgradnja pješačke staze u ulici Osik”

II

Ponuđač „BOSMAN“ doo obavezan je u roku od 7 dana od dana prijema ove odluke Ugovornom organu dostaviti dokaze  iz člana 45. Zakona kojim se dokazuje lična sposobnost ponuđača, ovjerene kopije Izvoda iz jedinstvenog registra transakcijiskih računa BiH  i ovjerene kopije potvrda poslovnih banki da je ponuđač solvenatan u posljednjih šest mjeseci.

III

Po pravosnažnosti ove odluke, ugovorni organ će pozvati izabranog ponuđača radi zaključenja ugovora kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze vezane za predmetnu nabavku shodno zahtjevima-uslovima ugovornogorgana navedenim u  zahtjevu za otvoreni postupak.

O b r a z l o ž e n j e

Na osnovu odluke o pokretanju postupka broj 04-14-1593/16-2 i  obavještenja sa portala javnih nabavki broj: 888-1-3-101-3-55/16 objavljenog 18.04.2016.god. pokrenuta je nabavkaJN 49/16 “Izgradnja pješačke staze u ulici Osik” putem otvorenog postupka. Ponudu su blagovremeno dostavili sljedeći ponuđači: „AME“ doo, KJKP„RAD “doo, „HP INVESTING“doo, „GRAKOP“ doo, „MEVLUDIN COMMERC“ doo, „MGBH“ doo, „BOSMAN“ doo, „MANJO“ doo, „ORMAN“ doo.  Analizom ponuda, utvrđeno je da  ponuđači dostavili traženu dokumentaciju i da isti ispunjavaju sve uslove zahtjeva za otvoreni postupak. Obzirom da je u ovoj nabavci kao kriterij za dodjelu ugovora određena “najniža cijena” Komisija je konstatovala da je  najpovoljnija ponuda ponuđača „BOSMAN“ doo čija cijena ponude sa PDV –om 139.327,05 KM. Cijeneći navedeno odlučeno je kao u dispozitivu.

POUKA O PRAVNOM LIJEKU:

Protiv ove Odluke ponuđači imaju pravo da izjave žalbu u roku od deset dana od dana prijema odluke. Žalba se ulaže ugovornom organu u pisanoj formi direktno, ili preporučenom poštanskom pošiljkom. Žalba se podnosi u tri primjeraka.

OPĆINSKI NAČELNIK

Prof.dr.Senaid Memić, s.r