Velika aleja dobija novu rasvjetu, izvođač uveden u radove

Velika aleja uskoro će dobiti novu rasvjetu, a izvođač je u radove uveden 22. marta.

U narednom period, kroz realizaciju ovog projekta, Velika aleja će cijelom dužinom dobiti nova rasvjetna tijela.

Osim instalacije novih lampi, planirana je i sanacija sajli koje ih drže, a koje će također biti zamijenjene.

- Kroz instaliranje nove rasvjete želja nam je dodatno urediti najposjećeniji dio naše lokalne zajednice, kao i podići nivo kada je segment sigurnosti u pitanju - kazao je načelnik Općine Ilidža Nermin Muzur.

Sredinom marta ove godine u Velikoj aleji zasađene su 52 mlade sadnice javorolisnog platana, a krajem prošle godine Općina Ilidža je na početku najpoznatijeg drvoreda u Bosni i Hercegovini izgradila Street workout park, kako bi svima koji se rekreiraju na ovoj poznatoj destinaciji osigurali dodatne sadržaje za trening.