Uručeni ugovori o stipendiranju djeci slabijeg imovnog stanja, djeci bez oba roditelja i djeci bez roditeljskog staranja

Općinsko vijeće Ilidža na 11. redovnoj sjednici donijelo je Odluku o stipendiranju učenika i studenata slabijeg imovnog stanja u školskoj/akademskoj 2017/2018. godini u ukupnom iznosu od 147.250 KM. Odlukom će se stipendirati ukupno 183 učenika i studenata, od toga 135 učenika i 48 studenta. Mjesečni iznos stipendije za učenike je 75 KM, a za studente 100 KM. Stipendije će dobijati 10 mjeseci.

Vijeće je donijelo i Odluku o stipendiranju djece bez oba roditelja i djece bez roditeljskog staranja u školskoj/akademskoj 2017/2018, godini u iznosu od 40.500 KM, a stipendirat će se 42 djece, od toga devet studenta, 10 učenika srednjih i 23 učenika osnovnih škola. Učenicima srednjih i osnovnih škola mjesečni iznos stipendije je 75 KM, a studentima 100 KM.

Tim povodom načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid  Memić, 18. januara 2018. godine u sali Općine Ilidža svečano je uručio ugovore o stipendiranju djeci slabijeg imovnog stanja i djeci bez oba roditelja i djeci bez roditeljskog staranja. Za stipendiranje ovih kategodija Općina Ilidža je iz budžeta izdvojila ukupno 187.750 KM.

„Dodjela stipendija je naša pomoć u vašem školovanju, a ujedno i podrška obrazovanju i vaše stipendiranje je investiranje u našu budućnost. Vaša jedina obaveza je da nastavite da učite i ove skromne pare utrošite korisno. Želim vam puno sreće u vašem daljnjem školovanju“, kazao je u svom obraćanju učenicima i studentima načelnik Memić.