Uručeni ugovori o stipendiranju djeci slabijeg imovnog stanja, djeci bez oba roditelja i djeci bez roditeljskog staranja

Općinsko vijeće Ilidža na drugoj redovnoj sjednici donijelo je Odluku o stipendiranju učenika i studenata slabijeg imovnog stanja u školskoj/akademskoj 2016/2017. godini u ukupnom iznosu od 87.250 KM. Odlukom će se stipendirati ukupno 103 učenika i studenata, od toga 63 učenika i 40 studenta. Mjesečni iznos stipendije za učenike je 75 KM, a za studente 100 KM. Stpendije će dobijati 10 mjeseci.

Vijeće je donijelo i Odluku o stipendiranju djece bez oba roditelja i djece bez roditeljskog staranja u školskoj/akademskoj 2016/2017, godini u iznosu od 38.700 KM, a stipendirat će se 39 djece, od toga 12 studenta, 11 učenika srednjih i 16 učenika osnovnih škola. Učenicima srednjih i osnovnih škola mjesečni iznos stipendije je 75 KM, a studentima 100 KM.

Tim povodom načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid  Memić, 11. januara 2016. godine u sali Općine Ilidža svečano je uručio ugovore o stipendiranju djeci slabijeg imovnog stanja i djeci bez oba roditelja i djeci bez roditeljskog staranja. Za stipendiranje ovih kategodija Općina Ilidža je iz budžeta izdvojila ukupno 125.950 KM.

„Dodjela stipendija je naša pomoć u vašem školivanju, a ujedno i podrška obrazovanju i vaše stipendiranje je investiranje u našu budućnost. Vaša jedina obaveza je da nastavite da učite i ove skromne pare utrošite korisno. Želim vam puno sreće u vašem daljnjem školovanju“, kazao je u svom obraćanju učenicima i studentima načelnik Memić.