Puštena u promet nova dionica saobraćajnice uz rijeku Željeznicu

Svečanim presjecanjem vrpce 30. septembra 2016. godine u promet je puštena peta faza saobraćajnice uzvodno obalom rijeke Željeznice od mosta Alije Izetbegovića do Ratnog mosta u ilidžanskoj mjesnoj zajednici Sokolpvić Kolonija. Ukupna vrijednost saobraćajnice, čija dužina je 1400 metara, iznosi 2.020.100 KM, a rađena je u pet faza. Ovo je posljednja peta faza dužine 300 metara u vrijednosti od 440.000 KM. Nova saobraćajnica je širine šest metara sa zelenim pojasom od jednog metra i pješačkim stazama sa obje strane širine 2,5 metara sa kompletnom infrastrukturom i javnom rasvjetom. Njenom izgradnjom su kvalitetnije povezani naselja Sokolović Kolonija i Butmir sa centrom Ilidže, a rasterećena je i saobraćajnica Ilidža-Hrasnica. Investitor je bila Općina Ilidža.