Potpisani ugovori za dodjelu 70 plastenika

Općina Ilidža kontinuirano podržava razvoj primarne poljoprivredne proizvodnje. Na osnovu Pravilnika o utvrđivanju uslova, kriterija i postupaka za ostvarivanje prava na dodjelu, a u okviru realizacije projekta „Dodjela plastenika na općini Ilidža“ i ove godine je organizovana dodjela plastenika. Na prijedlog komisije, općinski načelnik je donio odluku o dodjeli plastenika za 70 osoba, površine 100 kvadratnih metara sa kompletnom opremom čija pojedinačna vrijednost iznosi oko 3000 KM. Za realizaciju ovog projekta Općina Ilidža je iz budžeta izdvojila 192.000 KM. U sali Općine Ilidža 4. maja 2017. godine, sa kandidatima koji su ostvarili pravo na dodjelu potpisani su ugovori o dodjeli i isporuci plastenika.

„Općina Ilidža je od 2010. godine do sad podijelila ukupno 518 plastenika čija ukupna vrijednost iznosi oko 1,5 milina KM. Ovo je najbolji način pomoći građanima, da im omogućimo da sami svojim radom proizvedu hranu za svoje potrebe i na taj način ostvare dodatni prihod, što je korisnije nego drugi vid pomoći. Ovo je dobra namjera da se pomogne ljudima koji hoće raditi, da im se da alat u ruke. Neka vam je sa srećom“, kazao je načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić u svom obraćanju dobitnicima plastenika.