Počeli radovi na izgradnji pumpne stanice Blažuj

Projekti vodosnabdijevanja su najvažniji infrastrukturni projekti za Općinu Ilidža.

Iako građevinska sezona još nije ni počela, krenuli su radovi na pumpnoj stanici Blažuj.

- Po završetku radova ova pumpna stanica će u budućnosti značajno olakšati i poboljšati vodoopskrbu za domaćinstva u ovom dijelu naše Ilidže - rekao je načelnik Općine Ilidža, Nermin Muzur, te naglasio:

- Ovo je samo jedan od projekata koji se tiču obnove stare i izgradnju nove vodovodne, ali i kanalizacione mreže.

Inače, rezervoar Blažuj jedan je od najvećih na području Ilidže.

Od nove pumpne stanice u Blažuju neće profitirati samo domaćinstva u mjesnim zajednicama Blažuj i Osjek, već će ona napajati i kompletno područje RP Riverina-Sastavci.

U proteklom period okončani su radovi na izgradnji prve faze kolektora za Rakovicu u dužini od 800 metara, a izvode se radovi na izgradnji kanalizacione mreže u naselju Osjeku (Hendekuša) kao i totalnom obnovi kanalizacione mreže u naselju Butmir.