Općina Ilidža jedan od učesnika konferencije "Prevencija korupcije u BiH"

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv korupcije Razvojni program Ujedinjenih Naroda (UNDP) u Sarajevu je organizovao konferenciju povodom projekta "Jačanje integriteta i transparentnosti u javnom sektoru", koji provodi UNDP uz podršku Vlade Ujedinjenog Kraljevstva.

Cilj konferencije bio je razgovarati na temu prevencije korupcije i dobrim praksama u ovoj oblasti, odnosno o značaju unaprjeđenja mehanizama integriteta i transparentnosti na kantonalnom i lokalnom nivou.

Na konferenciji je ispred Općine Ilidža učestvovala i Lejla Abazović, šefica Stručne službe - Kabinet općinskog načelnika.

Općina Ilidža učestvuje u projektu "Jačanje integriteta i transparentnosti u javnom sektoru" koji, između ostalog, ima za cilj unaprjeđenje standarda transparentnosti, odgovornosti i integriteta i usvajanje principa dobrog upravljanja u radu 12 partnerskih jedinica lokalne samouprave.