Općina Ilidža finansira ugradnju ručnih komandi za putnička vozila

Udruženje ratnih vojnih invalida i paraplegičara Kantona Sarajevo su 15. oktobra posjetili Općinu Ilidža. Načelnika Općine Ilidža prof.dr. Senaida Memića upoznali su sa radom i planovima ovog udruženja, te zahvalili načelniku za pomoć koju im pruža. Svake godine Općina Ilidža donira sredstva za kupovinu i ugradnju ručnih komandi za putnička vozila koja se dodjeljuju ratnim vojnim invalidima prve grupe sa 100% invaliditeta, dijagnoza paraplegija koja Vlada Federacije BiH dodjeljuje. Općina Ilidža je ove godine donirala ručne komande Zaimu Gabeli. Za te namjene izdvojeno je 3.400 KM. Inače svim članovima ovog udruženja koji su sa područja općine Ilidža, ova lokalna zajednica je finansirala kupovinu dodatka. U zadnjih osam godina Općina Ilidža je za te namjene uplatila 28.000KM, a ovoj populaciji pruža i druge pomoći.