Održana 22. redovna sjednica, Amar Bungur izabran za zamjenika predsjedavajućeg Općinskog vijeća Ilidža

U Multifunkcionalnoj sali Ilidža održana je 22. redovna sjednica Općinskog vijeća Ilidža koja je započela polaganjem zakletvi Azre Jahić i Anele Kapidžić čime su preuzele mandat novih vijećnica, dok je Amar Bungur većinom glasova izabran za zamjenika predsjedavajućeg Općinskog vijeća Ilidža, budući da je dosadašnji zamjenik predsjedavajućeg Redžo Lemezan preuzeo mandat u Skupštini Kantona Sarajevo.

Na sjednici je usvojena Odluka o izvršenju Budžeta Općine Ilidža za period 1. 1. - 31. 3. 2023. godine, kao i finansijski izvještaj za isti period.

- Ukupni prihodi ostvareni su u periodu 1. 1. - 31. 3. 2023. u iznosu od 16.914.237 KM ili 38% planiranih, te su veći za 10% u odnosu na posmatrani period prošle godine. Kapitalni transferi su izvršeni u iznosu od 337.172 KM, odnosno 118% više u odnosu na period prethodne godine. Izdaci za kapitalnu imovinu izvršeni su u iznosu od 1.071.825 KM, odnosno tri puta više nego prošle godine - predočio je Benjamin Mešak, pomoćnik načelnika za finansije.

Usvojena je Odluka o dopuni Odluke o dodjeli stipendija talentovanim učenicima i studentima u školskoj/akademskoj 2022/2023. godini.

Vijećnicama i vijećnicima je kao informativni materijal dostavljen finansijski izvještaj boračkih udruženja o utrošku dodijeljenih sredstava za programske i projektne aktivnosti iz Budžeta Općine Ilidža za 2022. godinu, kao i informacija o stanju bespravne gradnje na području općine Ilidža.