Obuka općinskih službenika u oblasti zaštite ličnih podataka

Agencija za zaštitu ličnih podataka Bosne i hercegovine u saradnji sa Općinom Ilidža održala je obuku općinski službenika u Kantonu Sarajevo u oblasti zaštite ličnih podataka. Obuka je održana 10. maja 2018. godine u multifunkcionalnoj sali Općine Ilidža. Obuci su prisustvovali općinski službenici iz svih devet općina Kantona Sarajevo kojim je po prirodi poslova koje obavljaju potrebno sticanje novih znanja iz oblasti zaštite ličnih podataka i koji će stečena znanja sa obuke moći adekvatno prenijeti drugim službenicima iz svoje institucije. Predavač na obuci je bila Nedžmija Kukričar, stručni savjetnik za inspekcijske poslove Agencije za zaštitu podataka BiH koja je na cjelovit način, uz praktične primjere i aktivno učešće prisutnih, prezentirala Zakon o zaštiti ličnih podataka.