Obilježena godišnjica odbrane Otesa, Dogloda, Stupa, Azića i Bara

U prisustvu saboraca, članova porodica, prijatelja, sugrađana, učenika, te predstavnika Općine Ilidža i boračkih udruženja, a u organizaciji Udruženja organizatora otpora veterana rata, dobrovoljaca, prvoboraca i branilaca „Zelene beretke“ i Općine Ilidža, 14 septembra 2017. godine obilježena je 25. godišnjica odbrane Otesa, Dogloda, Stupa, Azića i Bara.Učenjem Fatihe i polaganjem cvijeća ispred spomen-obilježja na platou ispred mjesne zajednice Otes odata je počast šehidima i poginulim borcima. Prisutni su se prisjetili tih teških, ali i herojskih ratnih dana kada se vodila jedna od najtežih bitaka za odbranu ovih, izuzetno strateški važnih prostora. Ovo jedna od najznačajnijih bitaka za odbranu grada Sarajeva. Prigodan kulturno-umjetnički program priredili su učenici privatne  osnovne škole “Mehmed Handžić”.