Koncert dječijih folklornih grupa

U organizaciji Udruženje za očuvanje tradicije i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva "Bašlija"  održan je  koncert dječijih folklornih grupa. Kroz veoma bogat kulturno-zabavni program, u kojem je učestvovalo više od  150 članova Udruženja, gledaoci su mogli uživati u tradicionalnim igrama naroda i narodnosti BiH, stoga i ne čudi, što je sala bila ispunjena do posljednjeg mjesta. Koncert je održan  11.marta 2017. povodom tradicionalne manifestacije „Dani Općine Ilidža" a održan je  održan u Multimedijalnom centru Ilidža.

„Ovaj koncert pripremali smo sa puno pažnje i ljubavi prema folkloru i našoj tradiciji, ali i prema povodu svečanosti, a to su Dani Općine Ilidža. Nastojat ćemo i u budućnosti biti još bolji i dodatno obogatiti naš repertoar. Hvala još jednom načelniku Općine Ilidža, prof.dr. Senaidu Memiću i Službi za obrazovanje, kulturu, sport i informisanje, koji su nas podržali i dali motivaciju za dalji rad“ kazao nam  je Džemo Hurić, predsjednik Udruženja „BAŠLIJA“.