Izabrana najljepša dvorišta i balkoni na području općine Ilidža za 2023. godinu

Tradicija izbora najljepših ilidžanskih dvorišta i najuređenijih balkona seže više od 60 godina unazad.

S ciljem očuvanja ove tradicije Općina Ilidža je i ove godine organizovala izbor najljepšeg dvorišta i balkona sa cvjetnim aranžmanom.

Prvu nagradu za najljepše dvorište osvojila je Aida Kaltak iz Butmira. Drugo mjesto pripalo je dvorištu Amre Mujkić, koje se nalazi u ulici Tukovi (Mjesna zajednica Osjek), dok je na trećoj poziciji u izboru završilo dvorište Feride Efendić iz Rakovice.

Kao najljepši balkon s cvjetnim aranžmanom na području općine Ilidža u 2023. godini proglašen je balkon Emire Kurtović u ulici Hamze Čelenke 35 b (Mjesna zajednica Lužani). Druga nagrada dodijeljena je balkonu u ulici Senada Fazlića 39 (Mjesna zajednica Otes) vlasnice Medine Ćoso, dok je treće mjesto pripalo balkonu Nedžada Lokvančića u ulici Lamekanija 4 (Mjesna zajednica Hrasnica II).

Ovom prilikom čestitamo svim nagrađenim, a zahvaljujemo se svima koji su se odvažili da učestvuju u ovogodišnjem izboru najljepšeg dvorišta i balkona s cvjetnim aranžmanom.