Ilidžanski osnovci nastavili njegovati kulturu sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici, Potočare posjetilo 750 učenika

Učenice i učenici osmih razreda 12 osnovnih škola s područja općine Ilidža 25. aprila boravili su u jednodnevnoj posjeti Memorijalnom centru Srebrenica - Potočari.

Više od 750 ilidžanskih osnovaca, u pratnji 50 nastavnika, odalo je počast žrtvama genocida.

Učenici osnovnih škola s područja Ilidže od 2008. godine u organizaciji Općine Ilidža redovno posjećuju Memorijalni centar Srebrenica - Potočari, a posljednja posjeta Potočarima i Srebrenici bila je ukupno 14. koja je realizovana. Izuzetak je napravljen 2020. i 2021. godina, kada posjeta Memorijalnom centru nije bila moguća zbog pandemije koronavirusa.

Kroz ovaj humani i edukativni projekt koji organizuje i finansira Općina Ilidža, prema procjenama, Memorijalni centar Srebrenica - Potočari posjetilo više od 10.000 ilidžanskih osnovaca, čime zorno potvrđujemo opredjeljenje da se održi kultura sjećanja na žrtve genocida iz 1995. godine.

Ovogodišnja posjeta realizovana je uz pomoć Federalne uprave policije, DZ Kantona Sarajevo- OJ Ilidža i GSS Ilidža.