I ove godine škola plivanja za ilidžanske osnovce

Treću godinu zaredom Općina Ilidža omogućit će svojim osnovcima, učenicima  četvrtog razreda  da nauče plivati.Za te namjene iz Budžeta bit će izdvojeno 20.000 KM. Sporazum su  7. juna 2017. godine potpisali načelnik Općine Ilidža prof.dr. Senaid Memić i direktor JP Olimpijski bazen  Otoka d.o.do Sarajevo Avdija Hasanović.

"Planirano je da školu plivanja pohađa 637 učenika. Općina Ilidža  besplatnu školu plivanja  realizira već treću godinu,  a nadamo se da ćemo i u budućnosti nastaviti projekat, kojim  bi se omogućilo našoj djeci da  nauče plivati i zdravo se razvijaju, te  iskreno očekujem da neće biti djece neplivača na Ilidži"  izjavio je načelnik Memić.

Prema riječima direktora Hasanovića, Javno preduzeće „Olimpijski bazen Otoka“ godinama uspješno realizira projekat edukacije djece kroz školu plivanja. I ove godine sva djeca četvrtog razreda osnovnih škola s područja Kantona Sarajevo,   proći će školu plivanja. Cilj je svu djecu četvrtog, odnosno petog razreda provesti kroz jedinstven sistem i metodologiju škole plivanja.

Do sada je  školu plivanja pohađalo 1050 osnovaca Ilidže.