Deseta osnovna škola pobjednik Općinskog takmičenja iz Historije Bosne i Hercegovine

Na Općinskom takmičenju iz Historije Bosne i Hercegovine koje je održano u Petoj osnovnoj školi na Ilidži najviše su pokazali učenici Desete osnovne škole.

Pedeset osvojenih bodova bilo je dovoljno učenicima Desete osnovne škole da trijumfuju na takmičenju na kojem su učestvovala 54 učenika.

Zahvaljujući pobjedi na Općinskom takmičenju đaci Desete osnovne škole predstavljat će općinu Ilidža na kantonalnom takmičenju.

Takmičenju iz Historije Bosne i Hercegovine prethodila su općinska takmičenja iz Matematike, Informatike, Geografije, Fizike, Tehničke kulture, te iz oblasti Revija kulturno-muzičkog stvaralaštva i Tjelesnog i zdravstvenog odgoja.

Naredno i ujedno posljednje općinsko takmičenje za školsku 2022./2023. održat će se 8. maja 2023. godine iz predmeta Robotika, a domaćin će mu biti Osnovna škola "Mehmed Handžić".