Za nabavku higijenskih sredstava izdvojeno 8.000 KM

Općina Ilidža je i ove godine izdvojila 8.000 KM za nabavku higijenskih potrepština za jedanaest osnovnih i dvije srednje škole sa područja općine Ilidža, te obdaništa na Ilidži i Hrasnici. Tim povodom načelnik Općine Ilidža prof. dr. Senaid Memić 16. juna 2017. godine upriličio je prijem za direktore škola i obdaništa i uručio im odluke o isplati novčanih sredstava za nabavku higijenskih sredstava a koja su raspoređena po školama na osnovu broja odjeljena kojih ima ukupno 301.
“Iako nemamo nadležnost nad obrazovanjem mi kontinuirano pomažemo školama u poboljšanju uslova za njihov rad. U prošloj godini Općina je uložila 1.300.000 KM u škole, što nisu mala sredstva. Ovo je još jedna u nizu pomoći obrazovanju što ćemo činiti i ubuduće”, kazao je načelnik Memić.