U Rakovici spektakl košarke i dobrog raspoloženja

Košarkaški klub Ilidža je 19.marta 2017.  bio domaćin 14. kola  Minibasket lige Košarkaškog saveza Kantona Sarajevo u Devetoj osnovnoj školi u Rakovici.

U Rakovici je bio pravi košarkaški dan. Najmlađi košarkaši i košarkašice Kantona Sarajevo su punih deset sati uživali u čarima košarkaške igre. Bili su tu košarkaši Mladosti, Sparsa, Gena, KK Bosne Real Way, ŠK Koša, Play Off-a, Bošnjaka i Ilidže. Utakmice je pratilo oko hiljadu gledaoca, roditelja i prijatelji.Svi su mogli  uživati u igri i vještinama malenih košarkaša i košarkašica.

"Odigrane su četiri zvanične utakmice lige za košarkaše  te jedna utakmica minibasket košarkašica KK Ilidža. Ova utakmica je  bila pravi spektakl dobrog raspoloženja. Upravo male dame, naše prinzeze i kraljice  su pokazale kako se bori, igra i uživa u igri, zajedno sa svojim trenerima Beganović Adisom i Begić Arminom.Treneri svih gostujućih timova: Mujović Numan, Kurić Muamer, Herco Eldin , Srna Bakir, Delić Dino, Babić Adis, Mujan Damir, Kurspahić Amar, Bjelošević Arman,  Ademović Adnan, Beganović Adis i Begić Armin, birali su najtalentovanije dječake tako da smo se ovom prilikom odlučili da proglasimo najtalentovanije igrače kola i MVP-ija kola" rekao nam je Admir Sakoč, predsjednik Uprave KK Ilidža.

Najtalentovniji igrači kola bili su: Zaćiragić Kemal (KK Gen), Jović Filip (OKK Spars), Damađić Danis (KK Bosna Real Way), Fejzić Alem (KK Bošnjak), Salčin Haris (KK Ilidža) i Arnautović Ali (KK Play off), Halilović Eldar (KK Mladost), Osmanagić Amer ( ŠK Koš).MVP kola je Jović Filip(OKK Spars).