U Općini Ilidža u prošloj godini ovjereno 271.112 dokumenata

U Centru za pružanje usluga građanima Općine Ilidža ovjera potpisa, rukopisa, prepisa vrši se svakog radnog dana  u vremenu od 8 do 18 sati.

Prema službenoj evidenciji  koja se vodi kroz knjigu ovjera, potpisa i rukopisa u toku 2016. godine  ukupno je ovjereno 271.112 različitih dokumenata,   od čega 219.966 fotokopija i 51. 146 ovjera potpisa. Zbog ovjere različitih dokumenata  licima koja nisu u mogućnosti  zbog nepokretnosti ili drugog razloga  doći u Centar, ovjereno je 375 dokumenata.

U januaru 2017. godine  ovjereno je 15.892 fotokopija i 3.794 potpisa, te 30  dokumenata van Centra za pružanje usluga.

Kako bi se građanima olakšalo ovjeravanje  dokumenta  u prošloj godini  uveden je  savremeni elektronski sistem za čekanje u redu po principu brojeva , koji je već pokazao svoju efikasnost  u radu. Treba napomenuti  da je nije  rijedak slučaj  da se za ovjeru  dokumenata  obraćaju i građani iz drugih općina , što značajno  povećava broj ovjera.