Sanirana školska sala, svlačionice i ogralište u Petoj osnovnoj školi

U Petoj osnovnoj školi  okončani su radovi  sanacije školske sale i svlačionice, toaleta,  igrališta i ograde  uz školsko dvorište. Za ove radove Općina je izdvojila 70.000 KM .  Direktorica  škole  Elvira  Hrustemović izrazila je zahvalnost načelniku   prof.dr. Senaidu Memiću i Općini Ilidža,   za podršku  i posvećenost ideji  da sva djeca imaju jednako obrazovanje.

" U ime 690 učenika JU“Pete osnovne škole“ zahvaljujem  načelniku i Općini Ilidža. Zahvaljujući senzibilitetu načelnika,  učenici iz socijalno ugroženih porodica primaju besplatne užine , a tu je  i podršku djeci koja žele, a ne mogu otići na đačke ekskurzije.Također,  Općina izdavaja sredstva za održavanje škola, ali posebno nas raduje što ove školske godine imamo potpuno novu salu i svlačionice, renovirane toalete uz svlačionice, dobili smo i novo igralište, te ogradu uz školsko dvoriše. U školi je urađen i video nadzor i vatrodojavni sistem što doprinosi našoj sigurnosti. Na kraju, možemo vam obećati da ćemo, slijedeći Vaš primjer, biti dobri ljudi korisni i sebi i zajednici. Još jednom iskreno hvala u ime učenika ove škole " rekla je Elvira Hrustemović.