Priznanja za KK Champion

Karate klub Champion nastavio je nizati vrhunske sportske rezultate,. Član karate kluba "Champion", Meris Muhović, na osnovu sportskih rezultata koje je ostvario u 2017. godini proglašen je najboljim sportistom Kantona Sarajevo za 2017. godinu. Meris Muhović je odličnim nastupom na turniru Svjetske Karate1 Lige u Salzburgu, a gdje je osvojio drugo mjesto, izdvojio se ovim rezultatom ispred svojih konkurenata za ovu prestižnu nagradu.U 2017. godini, pet puta zaredom odbranili su titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

"Ovaj rezultat nije plod samo našeg angažmana. Ne bi bio moguć, da nismo imali podršku. Podršku onih institucija koje se brinu o sportu, Ministarstvo civilnih poslova BiH, Federalno Ministarstvo kulture i sporta, podrška Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo, na čelu sa ministrom gospodinom Mirvadom Kurićem.Ipak, naša lokalna zajednica na čelu sa načelnikom Općine Ilidža, prof. dr. Senaidom Memićem, najveća je naša podrška, te Općinsko vijeće Općine Ilidža predvođeno predsjedavajućim Muhamedom Omerovićem, i zastupnicima u Skupštini Kantona Sarajevo, opredijeljenih za sport i kvalitetnu predstavu naših najboljih sportista. U ovaj rezultat naše ekipe i našeg takmičara, mnogo je prijatelja dalo svoj doprinos," rekao je predsjednik KK Champion Mensur Agović.