Posjeta Staračkom domu Vitalis-Najstariji nisu zaboravljeni

Delegacija Općine Ilidža 6. februara 2018. godine posjetila je  Starački dom “Vitalis” . U njemu boravi 40 starijih  osoba , kojima je Vitalis drugi dom .  Uručeno im je po 70 KM.

 “Ljudi starije životne dobi predstavljaju vrlo specifičnu i  osjetljivu  dobnu skupinu.  Ulazak u starost povezuje se sa prestankom aktivnog života, što je  potpuno neutemeljeno mišljenje. Slično kao i prema starosti, postoje i različiti stavovi prema provođenju starosti u domu za starije, a po mom iskustvu uglavnom su to negativni stavovi. Na svima nama je da damo svoj doprinos u mijenjanju takvih stavova, pogotovo jer i nas čeka starost, ako budemo te sreće.Starost kao i bilo koje drugo razdoblje u životu, može biti lijepo . Zato vam želim u ovom domu još puno  godina, kao i  trenutaka sreće i spokoja” rekla je Velida Memić, sekretar Općine Ilidža prilikom posjete Domu.

Delegacija je posjetila i  85-godišnjeg Gavrila Trifunovića u ulici Dragana Kulidžana broj 37, Otes i uručila mu 70 KM.

Gavrilo, vrlo zanimljiv starac  koji živi sam,  raduje se svakom novom danu i kritikuje mlade na brzom načinu života.  Prema njegovim riječima nedostaje mu društvo   jer  slabo ljudi vole da se druže, postali su „zatvoreni“ u svoje domove.  I dalje se bavi kao u mladosti  izrezivanjem zanimljivih slika i članaka iz novina i uokviruje ih. Izrazio je veliku zahvalnost na dolasku u posjetu, jer kako reče,  mnogo više mu znači posjeta nego 70 KM.