Počeli radovi na izgradnji gasovoda u MZ Blažuj

U mjesnoj zajednici Blažuj u ulici Remze Ahmetovića 11. oktobra 2016. godine počeli su radovi na izgradni dijela polietilenskog gasovoda u MZ Blažuj, Općina Ilidža. Ukupna dužina gasovoda je 2920 metara, a snadbjevat će gasom lokalitet mjesnih zajednica Blažuj i Osjek. Ovo je zajednički projekat Općine Ilidža i KJKP „Sarajevogas“-a. Ovo je prva faza radova u dužini od 400 metara čija ukupna vrijednost je 115.613 KM koje će Općina sufinasirati u iznosu od 95.454 KM, te obezbjediti građevinsku dozvolu za izgardnju, obezbjediti dozvole za prokope javnih površina i po završetku radova voditi postupak izdavanja upotrbne dozvole. Izvođač mašinskih i građevinskih radova po važećim propisima je KJKP „Sarajevogas“ koji će izraditi i projektnu dokumentaciju. Rok za završetak radova na izgradnji ovog dijela je 90 radno podobnih dana od dana uvođenja u posao. Izgradnjom ovog gasovoda stvorit će se uslovi za ekološko poboljšanje kvaliteta zraka na području općine i Ilidža i Kantona Sarjevo.