Otvoren novoizgrađeni most na vodotoku Trnava u MZ Blažuj

U mjesnoj zajednici Blažuj općina Ilidža u naselju Vlakovo iz fabrike „Dallas“ završeni su radovi na izgradnji mosta sa uređenjem dijela korita vodotoka Trnava koji je svečano pušen u promet 26. decembra 2016. godine. Na mjesto starog drvenog, dotrajalog mosta preko kojeg je sa prvim kišama prelazak bio riskantan izgađen je novi armirano-betonski most širine osam  i raspona 8,4 metra. Urađena je i armirano-betonska regulacija korita uzvodno i nizvodno u dužini 56 metara, pročišćen vodotok u dužini od 100 metara i dovedena javna rasveta.  Izvođač radova je bila firma IN d.o.o. Sarajevo, a vrijednost projekta je 117.915 KM koje je finansirala Općina Ilidža. Radovi su trajali 90 dana. U narednom periodu u planu je asvaltiranje pristupnog puta do mosta, a planirana je izgradnja još dva mosta uzvodno.