Općina za Šestu osnovnu školu izdvojila 104.765,00 KM

U sklopu projekta UNDP-a "Zeleni ekonomski razvoj –Povećenje energijske efikanosti u javnom sektoru u BiH"  izabrano je šest javnih objekata  koji će se rekonstruisati  u toku 2017. godine  među kojima je i objekat Šeste osnovne škole .

Mjere povećanja energijske  efikasnosti na objektu Šeste osnovne škole koštat će  366.670,00 KM.Kanton Sarajevo, odnosno Ministarstvo prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša  učestvovat će sa 261.905, 00 KM, a Općina Ilidža sa 104.765,00 KM.

Krajnji cilj  projekta "Zeleni ekonomski  razvoj"  je doprinijeti  kreiranju  povoljnog  okruženja   za investicije  u energetsku efikasnost  u BiH.

U sklopu projekta  u Šestoj osnovnoj školi  uradit će se termoizolacija ravnog krova, zamjena fasadne stolarije, ugradnja  vanjskih  prozorskih klupica na svim prozorima, zamjena  unutarnjih  prozorskih klupica, termoizolacija vanjskih zidova, obrada sokla, postavljanje gromobranskih instalacija, kao  i zamjena kotla-lož ulje na pelet.