Obilježena godišnjica odbrane Donjeg Kotorca

I ove, kao i predhodnih godina u prisustvu boraca, ratnih vojnih invalida, članova porodica šehida i poginulih boraca, učenika, rodbine i prijatelja, 13. juna 2017. godine na dostojanstven način memorijalno-historijskim susretom obilježena je godišnjca „Odbrane Donjeg Kotorca”. Predstavnici boračkih udruženja i Općine Ilidža položile su cvijeće na spomen-obilježje u Donjem Kotorcu i na mezarje i spomen obilježje u Butmiru, te na mezar rahmetli Amera Ćenanovića, a proučena je i Hatma dova šehidima i umrlim borcima Armije RBiH. Na taj način je odato dužno poštovanje braniocima Donjeg Kotorca i cijele Bosne i Hercegovine.

Okupljeni su evocirali uspomene na taj dan kada se vodila sudbonosna bitka i ključna odbrana ovog dijela ilidžanske teritorije, čijim zauzimanjem Sarajevo bi bilo potpuno odsječeno i blokirano, a postojanje BiH bilo bi upitno. Ovaj značajan datum je ujedno i godišnjica formiranja 4. Motorizovanog bataljona 4. Viteške motorizovane brigade i Dan mjesne zajednice Donji Kotorac koji su tradicionalno obilježeni Svečanom akademijom koja je održana u Domu kulture u Butmiru. Učenici Devete i Osme osnovne škole „Amer Ćenanović” izveli su prigodan program.