Obavještenje za poljoprivrednike: Obavezni upisi i prijave promjena

Na osnovu upozorenja Tima za registar poljoprivrednih gazdinstava i Registra klijenata, Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, obavještavaju se poljoprivredni proizvođači da su obavezni upisi i prijave promjena na gazdinstvu.Prijave se mogu podnijeti u prostorijama Općine Ilidža, Služba za privredu i turizam, soba 324 – treći sprat. Poljoprivredni proizvođači trebaju unijeti vrijeme promjena, odnosno ažurirati podatake na poljoprivrednom gazdinstvu, koje se bavi animalnom i/ili biljnom proizvodnjom, od 01.01. do 31.03., kao što je propisano Pravilnikom o upisu u registar.Sva poljoprivredna gazdinstva koja naknadno urade ove promjene neće moći aplicirati za novčane podrške u 2018.godine. Svi klijenti koji se prvi put upisuju u registar poljoprivrednih gazdinstava i klijenata, a apliciraju za novčane podrške u 2018.godine, trebaju se također upisati u roku od 01.01. do 31.03. ove godine. Klijenti koji žele uraditi promjenu organizacionog oblika, trebaju to uraditi u navedenom vremenskom periodu, jer sve naknadno urađene promjene organizacijskog oblika poljoprivrednog gazdinstva meće se uzimati u obzir za novčane podrške u ovoj godini.

Za sve informacije možete se obratiti u Službu putem telefona 033 775- 753. Prijedlog odluke o iznosima novčanih podsticaja, minimalnim uslovima za početak proizvodnje, minimalnim uslovima za investiranje i rokovima podnošenja zahtjeva za 2018. godinu možete pogledati ovdje.