Neophodna pristupna rampa za djecu s poteškoćama u kretanju u Petoj osnovnoj školi

Načelnik Općine Ilidža prof.dr. Senaid Memić posjetio je 26. septembra 2017. godine Petu osnovnu školu u Sokolović-Koloniji .Tokom razgovora sa direktoricom Elvirom Hrustanović istaknut je problem nedostatka prilazne rampe za djecu sa poteškoćama u kretanju.

"Pristupna rampa koja nedostaje za učenike koji imaju poteškoće u razvoju i kretanju , treba pod hitno biti izgrađena.Mi ćemo iz budžeta izdvojiti sredstva za te namjene i to je neupitno.Prilaz školi takvoj djeci ne smije biti uskraćen, oni ne smiju se osjećati drugačiji i ti radovi trebaju biti gotovi za 10 dana " izjavio je načelnik Memić.
Direktorica Elvira Hrustanović zahvalila je načelniku na razumijevanju i sredstvima koja izdvaja za škole . Samo u ovoj Općina Ilidža je za Petu osnovnu školu za sanaciju vodoinstalacijskih i elektroinstalacijskih radova u svlačionici i mokrih čvorova, te video nadzor izdvojila 53.068 ,90 KM.
Ovu školu pohađa 672 učenika.