Najbolji fizičari Druge osnovne škole

Za učenike osnovnih škola općine Ilidža, 15. marta 2017. godine u Četvrtoj gimnaziji Ilidža, održano je 22. općinsko takmičenje iz fizike. Takmičili su se učenici osmih i devetih razreda iz jedanaest osnovnih škola. Svaku školu predstavljalo je po šest učenika.

U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji osmih razreda prvo mjesto osvojila je Azra Pamuk, drugo Selma Holjan i treće Nedim Redžović svi iz Druge osnovne škole. Kod devetih razreda prvo mjesto osvojila je Hanan Memić iz Treće osnovne škole, drugo Amina Mahmutović iz Prve, a treće Esma Bajramović iz Pete osnovne škole. U ekipnom plasmanu najbolja je Druga osnovna škola, druga Peta i treća Prva osnovna škola. Svim učesnicima dodijeljene su diplome, a pobjednicima novčane nagrade.