Javna rasprava o Nacrtu zakona o prostornom uređenju Kantona Sarajevo

Nacrt Zakona o prostornom uređenju  Kantona Sarajevo  bio je tema  javne rasprave, koju su organizirali Općinski načelnik i Služba za prostorno uređenje,  održane u Općini Ilidža 9. decembra.

Skupština Kantona Sarajevo donijela  je zaključak  kojim je utvrđen Nacrt  Zakona o prostornom uređenju u  KS i u skladu s tim  predstavnici Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša  prezentovali su  u Općini Ilidža  navedeni nacrt  sa naglaskom na novine koje su utvrđene.

 Javnoj raspravi prisustvovao je i resorni ministar Čedomir Lukić, koji je odgovarao na upite  građana.

Sve primjedbe sugestije i mišljenja na Nacrt Zakona građani  mogu dostaviti Službi za prostorno uređenje  do 20.decembra 2016. godine,a Služba će proslijediti Vladi Kantona Sarajevo, a  Služba će proslijediti Vladi Kantona Sarajevo.