Izložba karikatura-crteža Sanjina Mašića

U povodu Dana općine Ilidža u Multimedijalnom centru Ilidža 9. i 10. marta postavljena je samostalna izložba karikatura-crteža akademskog grafičkog dizajnera Sanjina Mašića. Izložbena postavka od 70 crteža obuhvata serijal „(Anti)karikatura“ rađen crtačkom tehnikom u olovci na bijelom papiru sa malim uplivom instalacije. Serijal predstavlja lica i naličja umjetnika iz domena lijepih ujetnosti, filma, književnosti i muzike 19., 20. i 21.-og vijeka. Koncepcija serijala je uvezana kroz influenciju jednih umjetnika na druge i njihove međusobne sradnje.

Sanjin Mašić rođen je 1986. godine u Sarajevu. Završio je Srednju školu primjenjenih umjetnosti u Sarajevu, te diplomirao na Akademiji lijepih umjetnosti u Beogradu na odsjeku Grafički dizajn. Bavi se tipografijom, ilustracijom, stripom, slikarstvom, crtežom i karikaturom. Trenutno mu je glavna preokupacija crtanje, ilustracija i minimalistički poster.