Druga faza uređenja Male aleje

Uskoro bi Mala aleja trebala dobit novi izgled jer  se uveliko izvode radovi sanacije. Aleja će dobiti i novi hortikulturni izgled, a postat će moderan centar kako za građane tako i za turiste. U toku je završna druga faza  popločavanja šetnice u Maloj aleji.Uporedo s postavljanjem ploča,   mijenja se i oborinska kanalizacija, a vrši se  i sanacija stabala i  rasvjete. Procjenjena vrijednost radova je oko 700.000 KM. Finansirat će ih Općina Ilidža. Radove izvodi firma Bosman. Veći dio radova bi trebao biti završen  za mjesec dana , što ovisi od vremenskih uvjeta. U Maloj aleji će biti  zabranjen saobraćaj za vozila, osim za vozila koja snadbjevaju poslovne subjekte  i škole i to u vremensko ograničenom periodu. Bit će dozvoljen saobraćaj i za ambulantna i vatrogasna vozila.