Asfaltiranja na području općine Ilidža

U općini Ilidža završeno je asfaltiranje dvije ulice, a još četiri ulice uskoro će dobiti novi asfalt. Za te namjene Općina Ilidža je izdvojila 237.286 KM. Asfaltirano je i pet ulica koje su finansirane od strane Općine Ilidža u iznosu 70 i građani 30 posto. Vrijednost radova je 52.634,00 KM.Izvođač radova je bila firma Telefongradnja d.o.o. Sarajevo.

U MZ Osjek završena je rekonstrukcija kraka ul. Osik u dužini 200 i širini pet metara. Investitor je Općina Ilidža, a izvođač radova bila je Telefongradnja d.o.o. Vrijednost ovih radova iznosila je 21.473,00 KM. Završena je i rekonstrukcija kraka ul. Nadosijek u MZ Blažuj u dužini 505 i širini četiri metra. Radove u iznosu 39.192,00 KM finansirala je Općina Ilidža, a izvodila firma Telefongradnja d.o.o. U MZ Blažuj u toku je rekonstrukcija Remze Ahmetović u dužini
140 i širini šest metara. Općina Ilidža je za ove radove iz budžeta izdvojila 62.595,00 KM, a povjerila ih je firmi GP ing d.o.o. U MZ Rakovica u toku je i rekonstrukcija ulice Kobiljača u dužini 460 i širini pet metara. Investitor je Općina Ilidža.Izvođač radova Braća Mujić d.o.o., a vrijednost radova iznosi 72.383,31 KM.

Novi izgled dobit će i ulica Dragana Kulidžana u MZ Otes. Dužina koja se radi je 170 metara, a širina 5,5 metara. Investitor je Općina Ilidža, a izvođač radova Braća Mujić d.o.o.Općina Ilidža finansira u iznosu 41.643,56 KM.

Pored ovih saobraćajnica, u toku ove godine planirano je asfaltiranje još 13 saobraćajnica koje se finansiraju uz učešće građana, čija vrijednost je oko 185.000,00 KM. Izvođač radova na svim saobraćajnicama je Telefongradnja d.o.o.